Labels

Archetype (6) bath (4) bb-cream (1) beauty routine (2) before and after (5) Bella Pierre (7) blog (3) blogsale (2) blushes (9) bronzer (2) brushes (30) Coastal Scents (8) Coastal Scents vs others (4) concealer (1) crapola (5) Dermoshop (6) DIY MMU (17) Dr. Hauschka (3) Dr. Scheller (5) E.L.F. (37) Ecotools (5) Elegant Minerals (2) entering giveaway (16) EOTD Black (1) EOTD blue (10) EOTD brown (40) EOTD Gold (4) EOTD gray (10) EOTD green (23) EOTD neutral (6) EOTD Pink (12) EOTD Purple (14) eotd rainbow (8) EOTD Red (2) Erth (1) Everyday Minerals (21) eyeliner (1) famous brand clones (1) finito (2) FOTD (14) foundation (33) fragrance (4) Frankenpolish (3) hair (10) HennesMauritz (1) hydrosol (1) I.R.Selling (1) illuminating and/or setting powder (1) Ilu Sõnum Beauty World Tallinn (3) inspiration (1) Jane Iredale (2) Joik (4) Lily Lolo (1) lips (8) LisaLise Pure Natural Skin Care (2) Lucy Minerals (3) Lumene (6) MAC (2) MAD Minerals (3) makeup remover (1) Manhattan (3) mascara (3) Max Factor (1) Meow (2) MicaBella (4) mineraalmeik (14) mineraalpuuder (1) MMU containers and jars (2) moisturizer (10) Ocean Mist Cosmetics (2) Ontic (1) pale skin (15) palette (6) Philosophy (1) pigment comparison (11) pressing eyeshadows (2) primer (5) PureLuxe (1) review (15) Reviews by others (8) ricinus oil (2) sale (18) Signature Minerals (2) silk naturals (2) Simply Naturals (15) Skin Mist (1) Smashbox (2) StarsMakeupHaven (2) storage (1) sunscreen (2) swatch (73) teeth (1) The Body Shop (3) The Conservatorie (28) The Make-Up Brush Company (3) tips'n tricks (3) TKB Trading (31) TKB vs Conservatorie (7) tools (1) Weleda (1)

Monday, March 21

Importance of Literacy / Miks on mõistlik toodete silte lugeda

About how to read product labels - and why should anyone read cosmetics labels at all? Especially if one does not have allergies or environmental issues? Well to put it short: ingredients listed in the beginning of the ingredients list matter the most, rest - especially after the "perfume" - are quite insignificant. Therefore one should take note, that if some "good" ingredient is listed at the bottom of the ingredient list, it's probably represented by marginal amount only. I'd also like to recommend this article here
Btw the product I have used as an example is not bad (smells great!) - moisturizes well but by no means is this a natural product. :) Although it's claimed to be ruby orange & mango butter shower sorbet it does not contain neither red orange or mango. Funny that :)


Kirjutaks veidi sellest, et miks on oluline toodete silte lugeda. Sain kingituseks selle ülimõnusalt lõhnava ning naha siidpehmeks jätva dušivõi, mida annab kenasti näidismaterjalina kasutada. Mõnus kasutada ja pole paha toode - nahk ei kuiva ega kihele AGA silma torkab see, et toode rõhub oma puuviljastele koostisosadele (vt pakendil toodud müügijuttu). Lõhnab nii hästi, et tuubil on isegi hoiatus toote mittesöödavuse kohta :).
Tegemist siis n-spa fruit ruby orange & mango butter shower sorbet, double moisture shower cream & body wash´iga. Vaatame lähemalt koostisaineid, silmas pidades, et parfüüm on tavaliselt üks vähemas kontsentratsioonis esinev koostisosa.
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Glycerin, Urea, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract (jõhvikas), Punica Granatum Fruit Extract (granaatõun), Camellia Sinensis Leaf Extract (green tea), Styrene/Acrylates Copolymer, Hexylene Glycol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, Benzophenobe-1, Sodium Lauryl Sulfate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Dehydroacetic Acid, Benzoic Acid, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Limonene, CI 17200, CI 19140 
Esimesed kuus on esile tõstetud - toode sisaldab kõige rohkem vett, seejärel pesuained (osad neist funkavad ka emulgaatorina), siis parfüümi. Traditsiooniliselt oleks parfüüm üks viimastest koostisainetest, säilitusainete kõrval aga siin on see suht nimekirja alguses. Säilitusainetest pole mitte ühtki parabeeni. Võime suhteliselt kindlalt oletada, et väljareklaamitud granaatõuna, rohelist teed ja jõhvikat on siin tegelikult vägagi vähe sees. Apelsinil ja mangol muide on täielik alibi :D.

Seega kui reklaamitakse mingit toodet ja rõhutakse mingile kindlale eriti imepäraste omadustega koostisosale, veenduge, kas toode seda üldse sisaldab ning millises kontsentratsioonis. EL nõuab, et koostisosad oleksid loetletud sisaldumise järjekorras, st et nimekirjas esimesel toorainel on võrreldes teistega tootes suurim osakaal. Kui see "siidiproteiin" vms ikka esineb nimekirjas viimaste hulgas, siis ei tasu selle koostisaine suurde mõjusse ka väga uskuda.

Soovitan pilgu ka korraks siia peale visata. Siin on paar päris head nõuannet:
  1. Kui leiad toote, mis maksab palju ja mõjub suurepäraselt - loe koostisosi ja siis vaata samade koostisosadega odavamaid tooteid ka;
  2. Kui mingi toode reklaamib end miski super-hüper-imekalli koostisosaga kuid see on kusagil nimekirja lõpus ning isegi parfüümist tagapool - jäta riiulisse, tõenäoline on, et see koostisaine on seal vaid reklaamitrikina ning toimeaine mõju tegelikkuses marginaalsest marginaalsem.

4 comments:

Grete said...

Ma sain paaalju targemaks!! Aitäh!

LiisK said...

Mind ikka veel tohutult hämmastab, kui vähe inimesed ikka silte lugeda viitsivad :)

Christina said...

Siin on üks postitus, mis peaks ka minu blogis olema. Kui Sa ei pahanda, siis oma järgmises blogis juhatan asjast huvitatud sedasama postitust lugema. :)

Mis aga teemasse puutub, siis väga paljud inimesed loobuvad igasugusest arusaamisest ja süvenemisest kui silmad haaravad nimekirjast mõne nimetuse, millest nad aru ei saa. Ehk loobuvad suht kohe pärast esimest koostisosa, milleks tavaliselt on vesi.

Vaidleks natuke vastu ka selle parfüümi teemal. Tõsi, esimesed 5-6 koostisosa moodustavad minimaalselt 80% tootest, ent olen oma silmaga näinud ka tooteid, millel lõhnaained suisa auväärt teisel või kolmandal kohal. Seega nimekirja lugemist lõhnainetega alati lõpetada ei maksa.

LiisK said...

Tere Christina:)
Eks need heldelt jagatud looduslikud parfüümid ühed erandid ole. Kahjuks ei saa lõhnaainete endi üle inci alusel otsustada, sest tootjad ei täpsusta pea kunagi, et mis aine see konkreetselt on. Ma pidasin eelkõige silmas neid poodide tavatooteid, kus sünteetilised ja kaunis vänged lõhnaained sees :),poolest tilgast piisab, et lõhnastada terve vannituba.